גיליון כז

 בס"ד, אדר א תשע"ד.

שם הבטאון שלנו – גליונות איגוד  ספרני היהדות –  הוא שריד מנסיון נפל להקים ארגון ספרנים בארץ במתכונת של ארגון הספרנים היהודי האמריקאי AJL. clip_image002

לפיכך שמו המדוייק של הארגון אמור היה להיות "איגוד ספרנים יהודיים" ולא "איגוד ספרני היהדות". אין זו טעות סופר גרידא. במדינת ישראל יש קונוטציה של אפליה להתאגדות של ספרנים יהודים. יהודים ולא מה? ולא ערבים? על כן נוסח שמו של האיגוד בדרך מצמצמת "ספרני היהדות".

 האמת צריכה להיאמר שאף אנחנו ביטאון "איגוד ספרני היהדות" הננו ספרנים יהודים, לשם מופנות פנינו. כל מה שמעניין אותכם ימצא לו מקום אצלנו.

אנחנו תופשים את ה"יהדות" שבכותרת במובן הרחב ביותר. כל מה שנכתב בשפה העברית וקשור לעם היהודי  מעניין אותנו. המניפה רחבה דיה להכיל תחתיה מיגוון כותבים ונושאים, כפי שעשינו בגיליונות העבר.

גם בגיליון כז  שלפנינו שילובים מעין אלו:

א. רשימה של גבריאל רוונה על ספריית ישיבת בית מאיר, שהיא ספריה ישיבתית מובהקת, הגדולה בעיר בני ברק. הרשימה  המבוססת על ביקורו שם ופגישותיו עם ראשי הישיבה.

ב. על ברוך ציז'יק, אוהב ארץ ישראל וצמחיה,  ניתן לקרוא ברשימתו של ד"ר יהורם לשם.

ג. בספריה הלאומית מציינים בימים אלו שבעים  שנה לסופר שאול טשרניחובסקי. ד"ר בנימין ריצלר מפענח תעלומה ביבליוגרפית  בנוגע לאחד מסיפוריו הקצרים של טשרניחובסקי.

קריאה מהנה !

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s